A modern orvoslás világában is visszatekintünk és vissza is nyúlunk a természetes gyógymódokhoz. Nem véletlenül van az, hogy a gyógynövények a mai napig hatékony kezelést jelentenek sokféle betegség esetében.
Ha nem gyógynövényt alkalmazunk gyógyítás során, akkor ősi módszerhez is folyamodhatunk. A piócázás sokakat elrémiszt, az érvágás még inkább, de a köpölyözés az a módszer, amely segíthet rajtunk, mindezt fájdalmaktól mentesen.
A több évezrede használatos köpölyözés már az ókori Egyiptomban is szokás volt. A bőrre felhelyezett apró edényekben képződő vákuum fokozza az adott terület keringését, így hatékonyabbá válik a szervezet méregtelenítése. A köpölyözés az a módszer, amelynek alkalmazásával a testünk öngyógyító mechanizmusa is új lendületet kaphat.
Régebben is a fájdalmak és a láz csillapítására használták, de alkalmazták akár bőrbetegségek megjelenésekor is.
A köpölyözés legfőbb eszközei azok az aprócska edények, amelyeket a bőrre kell helyezni. Az edénykékben alacsonyabb nyomás úgy érhető el, hogy az edényeket megmelegítik, vagy akár egy speciális eszközzel alakítják ki. Ennek hatására az edénykék megemelik, vagyis felszívják a bőrt, és a köpölyözés jótékony hatása be is indul.
A köpölyöző edény üvegből, műanyagból, porcelánból is készülhet, méretüket tekintve a 2 cm-estől a 7 cm-ig változhat. Az edényeket felhelyezik a kezelendő felületre, majd legalább negyed órán keresztül rajta is marad.
Minden gyerkőc megcsinálta azt a mutatványt, hogy a műanyag vagy az üvegpoharat magára szippantotta. A szájhoz téve, a pohárból kiszívott levegő hatására vákuum keletkezett, és amikor le kívántuk a poharat szedni az arcunkról, azt csak nagy cuppanás kíséretében, esetleg a szánk körül jelentkező keres pohárnyom jelezte. Nos, a köpölyözés is kerek pirosas foltot hagy maga után.
Az ősi, valamint a középkori kultúrákban is alkalmazott köpölyözést minden betegség megjelenésekor alkalmaztak, akárcsak az érvágást. A köpölyözés hatására a kötőszöveteinkben lévő oxigénellátás sokkal hatékonyabbá bálik, jó hatással van a vér- és nyirokkeringésre is. Még hatékonyabbá válhat a köpölyözés akkor, ha az edények felhelyezése előtt a kezelni kívánt felületet meg is karcolják, mert így sokkal több káros salakanyagtól szabadulhatunk meg.
Leginkább a háton szokták a köpölyözést kivitelezni, de a jó hír az, hogy egyáltalán nem csak ott fejti ki hatását, hanem az egész testünk számára pozitívan hathat.
További érdekességekért kérjük, keressétek fel Facebook oldalunkat!