Nemcsak napi rutinjaink vannak, de olyan mentális szokásaink is, amelyről azt hisszük, hogy más nem tud. Való igaz, hogy a belső monológjainkat kívülről nem hallják, de megnyugtatunk mindenkit, hogy mindenki más is beszél magában és magának arról, ami épp történik vele, vagy ami a gondolataiban van. Ez a belső hang mindig motyog odabent, és annak függvényében változik a hangulatunk, amit agyunkban termelünk.
Ha tehát ezek a bennünk mocorgó belső hangok mindig jelen vannak, és mindig hatással vannak hangulatunkra viselkedésünkre, akkor érdemes lenne mindig pozitívan gondolkodni, mert akkor jókedvűek lennénk? Nos, nagyjából így van ez. Az életünkről alkotott rossz vélemény, vagy ha nem fogadjuk el önmagunkat, akkor annak önbeteljesítő jóslata igazolódhat. Ha folyton azt motyogod magadban, hogy te egy szerencsétlen, boldogtalan ember vagy, akkor kiül a hangulatodra, az életedre. Mivel senki nem látja benne az életet, a boldogságot, így a környezetedben is ezt fogják rólad tartani. Így tehát a jó gondolatok sokkal jobbá tehetik azt, ahogy mások megítélnek, valamint ez az életünkre is hatat.
Csakhogy nem minden az, aminek látszik, azaz csak megítélés kérdése. A csillagos égboltra tekinthetünk úgy, mint égi csoda, ami a nyári éjszakákon igazán nagy élményt adhat, ha a csillaghullást egy plédre kifeküdve bámuljuk. Ám a csillagos ég kevés pozitív érzést vált ki belőlünk akkor, ha eltévedtünk egy erdőben és ránk sötétedett. Ez utóbbi esetben a sötétséghez a félelmet társítjuk, és odabent ugyanúgy dolgoznak a gondolatok.
Még a legoptimistább emberekben is alább hagyhat a pozitív gondolkodás, és bennük ugyanúgy felszínre kerülhetnek a rossz gondolatok. Gondoljunk csak bele, a depressziósok többsége szörnyűnek látja az életét, a jövőjében sem tud jóra gondolni, mint ahogy saját magát is lealacsonyítja. Az, hogy olykor magával ragadnak a rossz gondolatok, még nem a világ vége. Azon kell dolgoznunk, hogy a negatív gondolatok és az abból fakadó hasonló érzések ne uralkodhassanak el bennünk. Az egyik legnagyobb lépés, hogy leküzdjük a rossz gondolatokat az, hogy felismerjük a negatív gondolatok eluralkodását.
Te is szoktad magad szidni, ha valamit nem úgy sikerül megvalósítanod? Nagyon sokan élnek ezzel az önbántó módszerrel. Az emberek leszidják magukat, ha nem úgy megy valami, mint szerették volna. Elsősorban pedig szeretni kell magunkat és annak megfelelően bánni testünkkel és még a magunkhoz intézett szavakkal is óvatosabban kell bánni.
Ha már magunkat jobban szeretjük, akkor beszéljünk embertársainkkal is úgy, ahogy szeretnénk, hogy velünk beszéljenek.
Talán már túlságosan régóta élsz úgy, hogy a belső hangod negatív irányba terelte érzelmeidet, hangulatodat is? Mégis felismerted ennek romboló hatását, tehát a legnagyobb lépést már megtetted. Nem lesz könnyű és gyors folyamat a változtatás, de kis lépésekkel megváltoztathatod a belső hangod minőségét.
További érdekességekért kérjük, keressétek fel Facebook oldalunkat!