Azt biológia órán megtanultunk, hogy az emberi test nagyját a víz teszi ki, ezért is fontos az utánpótlás, de ha nem tesszük meg, akkor a szervezet működésében zavar állhat be. A napi minimum másfél, de inkább két liter víz a megfelelő mennyiség, ám még a figyelmeztetések ellenére is sokan elfelejtenek inni. A napi egy liter bevitt folyadék már kevés.
Ha kevesebb vizet, folyadékot fogyasztunk, mint kellene, azt az agyunk is megérzi. Az agyunk működését is befolyásolja a vízfogyasztás, mert ha kevesebbet iszunk, akkor nemcsak a kiszáradással kell szembenézni, de az elektrolitok hiánya miatt fejfájással, szédüléssel, egyensúlyi zavarokkal, a koncentráló képesség csökkenésével kell szembenézni.
A méregtelenítésben fontos szerepe van a vesének, de ha nem kap a test elegendő folyadékot, akkor a vese működésében is zavar léphet fel. Sőt a húgyhólyag és a húgycső problémájához is vezethet, valamint a fertőzések a húgyúti könnyebben megtalálnak. Amit pedig a legkevésbé sem szeretnénk hallani és olvasni, az elégtelen folyadékbevitel megnöveli a rák kialakulásának kockázatát is. Mint azt már írtuk, a vese méregtelenítő funkciót lát el, de ha a méreganyag nem tud távozni a szervezetből, akkor a benne lévő káros anyagok nem tudnak távozni és beindíthatja a rákos sejteket.
A nem elegendő folyadékbevitelre a test úgy reagál, hogy szűkíti az ereket, amelynek eredménye a magas vérnyomás. Hosszú távon nagyobb a kockázata a szív- és érrendszeri problémáknak.
További érdekességekért kérjük, keressétek fel Facebook oldalunkat!