
Táborozás, nagyszülőknél, unokatestvéreknél nyaralás, családi kirándulás, de akár az otthon töltött vakáció során is találkozhatunk veszélyforrással, balesettel.
A szünidő ideje alatt a gyerekek elengedhetik magukat. Már a korai kelés mellőzése is nagy hatással van rájuk, de a napjaik nagy részében átadhatják magukat a játéknak. Nyaralás, kirándulás ideje alatt még több baleset érheti őket.
A strandolás esetén számolni kell a napégéssel, a napszúrással, ha a nap elől nem nyújtunk gyermekeink számára megfelelő védelmet. A legfontosabb, hogy a strandolás során sose hagyjuk magára gyermekeinket. Mindig legyen a közelben felnőtt, aki a fürdőző gyerekeket szemmel tartja.
A csónakázás, kajakozás, vízibiciklizés, csúszdázás ugyanolyan
Nyaranta előkerülnek a biciklik, rollerek, gördeszkák és görkorcsolyák, amelyek magukban hordozzák a sérülések lehetőségét. A védőfelszerelések sokat óvhatnak a gyerekek testi épségén. Emellett a felnőtteken, a szülőkön a felelősség, hogy a KRESZ szabályait megtanítsák a gyerekeknek, valamint azt a gyakorlatban is átadják.
Az egyre önállósodó gyerekeket a szüleik már otthon merik hagyni, ám ez az önállóság is rejteget magában veszélyeket (vágás, égés, vegyszer, gyógyszer).

Sok időt tölthetünk a szabadban, így horzsolással, vágással, méh- vagy darázscsípéssel. Megtalálhatnak a kullancsok is.
Mindenre nem készülhetünk fel, bárhogy is igyekszünk, ezért az a legfontosabb, hogy megtanítsunk alapvető szabályokat gyermekeinknek, és a kicsiket sose hagyjuk magukra.
További érdekességekért kérjük, keressétek fel Facebook oldalunkat!