A különböző étrend kiegészítők sok ember mindennapjainak részei. Mondják, nélkülözésükkel nem lehet egészséges életmódot folytatni. Igaz ez?
Itt a gyümölcsszezon, most terem a szeder, a körte és még sok más finomság. Ez azért is öröm, mert frissen és könnyedén juthatunk egészséges, vitamindús táplálékokhoz. A gyümölcsfogyasztással azonban jobb
Még mindig abban a tévhitben élünk, hogy a fehérje egyenlő a hússal, pedig a növények fehérjetartalma sokszorosa lehet a húsénak. A fő fehérjeforrásnak például a csirkemellet, valamint a tejtermékeket tekintik.
Manapság rettentően aranyos gyerekvitaminokkal találkozhatunk. Sok szülő ad ilyesmit a gyermekének a téli immunerősítés reményében. De biztos, hogy az aranyos formába öntött, gyerekeknek szánt készítmények egészségesek…?
A legutóbbi posztunkban megírtuk, hogy hogyan csoportosíthatjuk a vitaminokat. Most nézzük meg őket közelebbről. Mit rejtenek a betűk? Miért van rájuk szükségünk? Hogyan juthatunk hozzájuk?
Mielőtt elárulom a helyes megoldást, olvasson tovább! Kezdjük az elején! Mit nevezünk vitaminnak? Mit takar ez a szó, amelyet nap, mint nap használunk? Miért van a vitamin szó előtt egy-egy
Kevesen tudják, hogy a málna szó nem egyetlen gyümölcsöt, hanem egy egész növénycsaládot takar. A nálunk népszerű vörös változat mellett ugyanis létezik sárga, fekete és lila is. A kalóriaszegény csemege magas flavonoid és C-vitamin tartalma miatt az egészséges táplálkozás elengedhetetlen része.
Heves szívdobogásérzet, kedélyingadozás, izomgörcsök, izomrángás, szorongás. A nyugtalanító panaszokat nagyon egyszerű dolgok is kiválthatják, amiket ugyan olyan könnyen el lehet mulasztani.
Már a babavárás előtti hónapokban igyekszik egy nő szervezetébe megfelelő mennyiségű vitamint juttatni. A várandósság ideje alatt is minél egészségesebben táplálkoznak a tudatos kismamák. Teljesen természetes, hogy a világra jött apróságnak is a legjobbat akarják.